Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Zadzwoń!

Jacek Kardach
602 684 877

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W niedzielę zespół kadetek pojechał na pierwszy mecz ligowy grupy 8, gdzie rywalizuje z: UKS Kaniasiatka Gostyń, MKS Trzcianka, MUKS Jantar Kalisz, SPS Volley Piła. Pierwszym przeciwnikiem był zespół z Trzcianki, który zajął drugie miejsce w grupie eliminacyjnej. A zatem w niedzielę o 7:00 rano ruszyliśmy powalczyć o pierwsze ligowe punkty... Mecz rozpoczęliśmy dość spokojnie od minimalnego prowadzenia, które utrzymało się do stanu 7:8. Później inicjatywę przejęły gospodynie, które w drugiej części seta złapały 3 serie punktowe. My co prawda też złapaliśmy, ale tylko jedną, która pozwoliła zniwelować straty do 21:19, jednak to było za mało i pierwszy set zakończył się wynikiem 25:19. W drugim to rywalki lepiej rozpoczęły i one kontrolowały pierwszą część seta (7:1, 9:4). My powoli odrabialiśmy straty i udało Nam się wyjść na prowadzenie 11:12. Jednak przy stanie 16:17 znowu seria zawodniczek z Trzcianki dała im prowadzenie w końcówce (21:17). Nie potrafiliśmy tego zniwelować i przegrana w drugim secie stała się faktem (25:20). Wiedzieliśmy, że rywal jest w Naszym zasięgu i nie zamierzaliśmy składać broni. Wyszliśmy na trzeciego seta dobrze nastawieni i rozpoczęliśmy walkę bardzo dobrze. Prowadzenie 2:8 mogło wskazywać realną szansę wywiezienia jeszcze korzystnego wyniku. Co prawda z każdą piłką przewaga zawodniczek topniała (6:10, 10:12, 12:13), a przy stanie 14:14 przytrafił się kolejny przestój tego dnia i kolejno stracone 6 punktów, przesądziło o wygranej gospodyń 3:0.

MKS Trzcianka - TKS Siatkarz Jarocin 3:0 (25:19, 25:20, 25:18)

skład: Maja Adamska (kapitan), Julia Misiak, Julia Marciniak, Alicja Grygiel, Oliwia Frątczak, Katarzyna Reślińska, Wiktoria Ostojska (libero), Karolina Dołżonek, Dominika Bałasz