Chcesz się zareklamować na naszej stronie? Zadzwoń!

Jacek Kardach
602 684 877

Wersja do wydrukuWersja do wydruku

W sobotę 10 stycznia, w sali gimnastycznej SP nr 2 o godz. 18:00, pojawiło się wielu fanów piłki siatkowej! Trybuny wypełnione prawie po brzegi, bo na parkiecie rozpoczynało się właśnie kolejne siatkarskie wydarzenie – mecz półfinałowy 3 Ligi serii B Kobiet! W spotkaniu tym zagrały zespoły TKS Siatkarz Jarocin i SPS Słupca. Było to pierwsze spotkanie, a na 17-go stycznia zaplanowany jest rewanż w Słupcy (godz. 17:00). Stawką dwumeczu jest awans do finału 3 ligi.
Na początku pierwszej odsłony wychodzimy na kilku punktowe prowadzenie (7:3). Jednak kilka błędów powoduje, że rywalki doprowadzają do remisu po 9. Dalsza gra nie daje nikomu zdecydowanego prowadzenia, a na tablicy widnieje wynik 14:14. W tym momencie przytrafia się nam chwilowa niemoc, którą wykorzystują przyjezdne obejmując prowadzenie 14:18 . Niestety nie potrafimy zniwelować tej przewagi i pierwszy set pada łupem zawodniczek ze Słupcy (20:25).
W kolejnej odsłonie od samego początku bierzemy się ostro do roboty i odskakujemy na kilka oczek. Pojawiają się takie wyniki jak 5:2, 9:5. Nie potrafimy niestety utrzymać tej przewagi. Popełniamy zbyt dużo własnych błędów, co sprawia, że jest remis po 12. Od tego momentu gra toczy się punkt za punkt. Żadna z drużyn nie może odskoczyć, dlatego w końcówce robi się nerwowo. Gdy w końcówce jest już 22:23 dla rywalek, nam udaje się zdobyć dwa kolejne oczka i stajemy przed szansą wygrania set. Po naszej bardzo dobrej zagrywce piłka zostaje oddana na naszą stronę i …. ląduje w boisku. Zamiast cieszyć się z wygranego seta tracimy 3 punkty z rzędu i przegrywamy już 0:2.
Nie ma czasu na rozpamiętywanie, bo trzeba grać do końca! Wychodzimy na trzecią partię z wiarą, że uda się jeszcze odwrócić losy spotkania. Zaczynamy od trzech straconych punktów, ale po chwili zdobywamy 5 pod rząd i obejmujemy prowadzenie 5:3. W dalszej części wynik jest na styku, aż do momentu, gdy na tablicy jest rezultat 11:12. Drużyna ze Słupcy zdobywa 4 kolejne oczka i jest już 11:16. Popełniamy tego dnia zbyt wiele własnych błędów. Na dodatek przy stanie 12:17 kontuzji ulega nasza środkowa… Próbujemy jeszcze coś zmienić, ale ten wieczór nie należy do naszych najmocniejszych… Przyjezdne pewnie kończą seta wynikiem 18:25, a całe spotkanie 0:3.
Wynik ten stawia Nas w bardzo ciężkiej sytuacji przed rewanżem. Zamierzamy jednak powalczyć, na boisku rywala, o korzystny rezultat. Tego spotkania nie możemy zapisać do udanych, był to jeden ze słabszych w naszym wykonaniu, w tym sezonie. Złożyło się na to na kilka czynników. Po pierwsze tego dnia od rana swój turniej rozgrywały młodziczki. Rozegrały dwa trzy setowe pojedynki, więc dziewczyny, które grają również w zespole trzecioligowym miały prawo być zmęczone. Po drugie zabrakło na pewno podstawowych zawodniczek naszego zespołu, które są albo kontuzjowane albo nie mogły z przyczyn zdrowotnych wystąpić tego dnia. Nie lubię się tłumaczyć, ale jestem pewien, że gdybyśmy zagrali w optymalnym składzie, wywalczylibyśmy korzystny rezultat! I kto wie co by było gdybyśmy wygrali drugiego seta…
Jest jednak coś co cieszy! Mówię o liczbie kibiców, którzy przyszli dopingować Nasz zespół. Były to całe rodziny! To przepiękny widok i jest mi tym bardziej przykro, że nie udało się wygrać. W imieniu drużyny chciałbym podziękować za tak liczne wsparcie i zaprosić na kolejne siatkarskie wydarzenia w naszym mieście!

skład Siatkarza: Anna Bednarek(kapitan), Joanna Bednarek, Aneta Bartkowiak, Julia Kaliszan, Patrycja Ignasiak, Zuzanna Tyl, Agnieszka Becela (libero), Aleksandra Styś, Martyna Kujawa, Wiktoria Korzyniewska.